Õppimiseks linke

Internetiavarustes on palju head materjali koduõppuri toetamiseks. Hakkan siia alla vaikselt linke koguma, kust inspiratsiooni ja materjale leida võib. Suund pigem just lihtsalt õppematerjalil, mitte otseselt koduõppel.

Tiigrihüppe haridusportaal ehk koolielu.ee - Erinevad projektid, koolitused ja õppematerjalid. Väga-väga palju materjale ja viiteid internetis olevatele erinevatele õppemängudele kõikides kooliastmetes.

Miksike.ee - erinevad materjalid ja online-võistlused.

Tartu Ülikooli Teaduskool ehk teaduskool.ut.ee - Peamiselt küll suunatud 7-12 klassile. Erinevad kursused ning õppematerjalid. Siin on hea linkide kogu teistele Eesti õppematerjalide lehtedele.

Riiklik Eksami- ja Kvalifikatsioonikeskus ehk ekk.edu.ee - Siin on üleval riiklike eksamite ja tasemetööde testid, nii et saab ennast ja last nendeks ette valmistada.

Põhikooli riiklik õppekava - Õppekava lõpus lingid lisadele, kus on ainete kaupa ära toodud nõudmised, mida õpilased täpselt teadma peavad erinevate õppeastmete lõpuks.

Koduõppe määrus - Kuidas koduõppele jäämine ja seal olemine seaduslikult reguleeritud on.

MTÜ Eesti koduõppe keskus - korraldab koduõppe suvepäeviKomadest ja muudest kirjavahemärkidest väga hea kokkuvõttev artikkel Õpetajate lehes.

Toredaid matemaatikaülesandeid 4. ja 5. klassile.

PyramDesign ehk pyramdesign.angelfire.com -  HTMLi õppimiseks hea koht

Kuidas igasuguseid asju teha ehk wikihow.com - siit saab häid vihjeid meisterdamiseks

Koduõppurite ingliskeelne foorum The Homeschool Lounge. Vajab registreerumist.


Ingliskeelne Khan Academy. Üks Väga Vinge Koht, kus on tuhandeid süstematiseeritud väikeseid klippe erinevate teemade lahtiselgitamiseks. Alustada saab täiesti nullist (näiteks liitmisest ja lahutamisest) ning lõpetab täiesti ülikoolitasemel analüüside ja teemadega.

Ingliskeelne UnCollege. Koht, mis koondab endasse info netiavarustes oleva tasuta ülikoolitasemel hariduse kohta. Tasub vaadata "Resources" sektsioon all olevaid viiteid... sealt leiab palju-palju kohti, kust saab ligi tõsiselt kvaliteetsetele teadmistele (tipptasemel ülikoolide tasuta loengumaterjalid jne jne)

jätkub...

Kommentaare ei ole: